KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12948093
nr 1294 8093
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Blandteknik, Stockholm 15/6 1978, Vitlök. Signerad. Motivet: 21x20 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 2 december 2019
kl 18:29:36
29/11 10:56:32
500 kr
2/12 16:19:27
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg